Rekuperator to najważniejsze urządzenie systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz Konieczny element domu energooszczędnego.Chcąc uzyskać standard energooszczędnego budynku, a tym bardziej pasywnego, należy zastosować mechaniczną wentylację nawiewno - wywiewną z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Rekuperacja nie dość że powoduje odzysk ciepła, ale ma również mnóstwo innych zalet: dostarcza świeże powietrze, pomaga zmniejszyć wilgotność powietrza wewnątrz domu i skutecznie usunąć szkodliwe zanieczyszczenia powstające w budynku. Jej głównym elementem jest wysokoefektywna centrala - rekuperator.

Rekuperator jest mechanizmem stosowanym w systemach wentylacyjnych, które daje możliwość odzyskania ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku lub lokalu. Sprawność rekuperatora określa się w ilości odzyskiwanego ciepła. Możliwe ograniczenie strat ciepła dla wentylacji budynku przy zastosowaniu tego urządzenia wynosi ok. 80%.

Dodatkową możliwością systemu wentylacji mechanicznej oraz dalsze ograniczenie strat ciepła i uzyskanie zysków klimatyzacyjnych jest możliwe przy połączeniu rekuperatora z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC), w którym powietrze przed doprowadzeniem do wnętrza domu podgrzewa się w czasie zimy i chłodzi latem.

Profesjonalizm i praktyka firmy CLIMREM w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacja) oraz ścisła współpraca z firmami dostarczającymi produkty (rekuperatory) do naszej firmy, gwarantuje zawsze wysoki poziom usług.


reklamasieciowa.pl © 2018

Zachęcamy do korzystania z usług naszej warszawskiej firmy. W ofercie między innymi montaż i serwis klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.