Instalowanie klimatyzacji

Instalowanie klimatyzacji staje się w ostatnich czasach coraz bardziej popularne i potrzebne, pozwala na utrzymanie komfortowej temperatury oraz wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wybór odpowiedniego systemu oraz sam montaż wymaga jednak przygotowania, odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni rodzaj klimatyzatora. Możemy zdecydować się na modele kompaktowe oraz dwuczęściowe. Urządzenia kompaktowe wymagają umieszczenia skraplacza poza domem, a parownika wewnątrz. Instalację urządzenia należy rozpocząć od przymocowania go do ściany za pomocą dołączonych akcesoriów, które umożliwiają podłączenie klimatyzatora.

Instalacja klimatyzatora dwuczęściowego (typu split) jest zdecydowanie łatwiejsza. Wymaga wykonania otworów na przewody łączące jednostkę zewnętrzną z jednostką wewnętrzną. Otwory te służą do poprowadzenia przewodów elektrycznych oraz rur. Kolejnym krokiem jest odpowiednie ustawienie jednostki zewnętrznej, powinna się ona znajdować jak najbliżej części wewnętrznej klimatyzatora. Warto brać pod uwagę, że jednostka zewnętrzna podczas pracy wydaje z siebie słyszalne odgłosy. Po przeprowadzeniu rur oraz instalacji, należy połączyć ze sobą obie jednostki, odpowietrzyć instalację freonową oraz napełnić środkiem chłodniczym. Tak wykonana instalacja klimatyzacji służy przez wiele lat bez konieczności napraw.

montaz

Climrem oferuje profesjonalne usługi w zakresie montażu klimatyzacji, niezależnie od systemu, który będzie zgodny z oczekiwaniami naszych Klientów.reklamasieciowa.pl © 2019

Zachęcamy do korzystania z usług naszej warszawskiej firmy. W ofercie między innymi montaż i serwis klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.