Klimatyzator Multisplit

Klimatyzator multisplit jest rozwiązaniem idealnym do montażu w biurach, sklepach lub domkach jednorodzinnych. Do jednej jednostki zewnętrznej podłączonych może być kilka jednostek wewnętrznych, umieszczonych w różnych pomieszczeniach. System ten pozwala zatem obsługiwać równocześnie kilka pokoi. Przekłada się to na znaczną oszczędność pobieranej energii elektrycznej, nie trzeba bowiem uruchamiać kilku urządzeń. Ogromną zaletą, którą wyróżnia się klimatyzacja multisplit, jest oszczędność miejsca. Na zewnątrz budynku znajduje się zaledwie jeden agregat, połączony z wewnętrznymi klimatyzatorami systemem rur i przewodów. Daje to znacznie bardziej elastyczne możliwości montażu, co nie byłoby osiągalne w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Działanie klimatyzacji multisplit

Klimatyzatory typu multisplit działają podobnie jak inne urządzenia. W trybie chłodzenia czynnik chłodniczy pobiera z wewnątrz pomieszczenia ciepło, które jest skraplane na zewnątrz w agregacie. W trybie ogrzewania ma miejsce proces odwrotny, a ciepłe powietrze trafia do wnętrza. Urządzenia te mogą działać symultanicznie, czyli równocześnie według tych samych parametrów we wszystkich pomieszczeniach. Możliwe jest wówczas szybkie ochłodzenie również dużych sal konferencyjnych czy biurowych. W zależności od potrzeb da się również dostosować pracę urządzeń w różnych pomieszczeniach na innych poziomach.
Klimatyzator multisplit dzięki swej elastyczności osiąga dużą wydajność i energooszczędność, spełniając bieżące normy jakości i bezpieczeństwa. Jest przy tym łatwy w obsłudze i intuicyjny dla użytkownika.

klimatyzacja multisplitreklamasieciowa.pl © 2019

Zachęcamy do korzystania z usług naszej warszawskiej firmy. W ofercie między innymi montaż i serwis klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.