Instalacje solarne

CLIMREM zajmuje się ekologicznymi systemami ogrzewania.

Wykonujemy instalacje kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz wspomagania centralnego ogrzewania niskotemperaturowego takiego jak podłogowe lub ścienne.

Naszym celem jest satysfakcja i zadowolenie klientów. Do każdego podchodzimy indywidualnie według jego potrzeb i wymagań. Spełniamy oczekiwania i potrzeby naszych klientów.
Instalacje solarne

Zasada działania

Zasada działania instalacji solarnej jest następująca: kolektor solarny zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło. Nośnikiem ciepła jest niezamarzający roztwór glikolu propylenowego krążący w instalacji na skutek pracy pompy obiegowej w zespole sterowniczo-pompowym. Bateria kolektora połączona jest hydraulicznie z wężownicą umieszczoną w podgrzewaczu wody użytkowej dwoma rurami miedzianymi o średnicy dobranej do wielkości baterii słonecznej. Nośnik (roztwór glikolu) zabiera ciepło z kolektorów i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodę w podgrzewaczu.
pompy ciepła
3

Elementy instalacji solarnej- kolektory słoneczne, umieszczonej zazwyczaj na dachu budynku,
- podgrzewacz umieszczony wewnątrz budynku (zazwyczaj w sąsiedztwie kotła c.o)
- zespół pompowo-sterowniczy umieszczony obok podgrzewacza (zwykle na ścianie), naczynia przeponowego
instalacja solarna

Dodatkowe informacje:


Zapraszamy do współpracy.


reklamasieciowa.pl © 2019

Zachęcamy do korzystania z usług naszej warszawskiej firmy. W ofercie między innymi montaż i serwis klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.