Klimatyzacja jest to coraz bardziej powszechne wyposażenie naszych domów. Podobnie jak klimatyzacja samochodowa, wymaga ona odpowiedniego serwisowania, przeglądów oraz napraw. Wiele z tych czynności możemy wykonać samodzielnie w domu, ale są i takie, które lepiej powierzyć specjaliście. Ważne jest również to, aby wspomniane czynności były wykonywane systematycznie i okresowo, a nie dopiero kiedy zaczynamy zauważać nieprawidłowe działanie sprzętu. Wtedy zazwyczaj w grę wchodzą duże koszty serwisu i naprawy.

Czyszczenie klimatyzacji

Czyszczenie klimatyzacji jest niezwykle istotne. Przez klimatyzację stale przepływa powietrze, w którym znajdują się zanieczyszczenia takie jak:

- kurz,

- pyłki roślin,

- zarodniki grzybów i pleśni,

- bakterie.

Aby zatrzymywać te zanieczyszczenia, klimatyzatory są wyposażone w filtry, które je wyłapują. Filtry, jeśli nie będą czyszczone, nie będą w stanie wyłapać zanieczyszczeń, klimatyzacja nie będzie pracować wydajnie, będzie pochłaniać więcej energii elektrycznej oraz stanie się głośniejsza. Dodatkowo z wyłapanych zarodników oraz bakterii mogą powstać kolonie mikroorganizmów, które będą zanieczyszczać nasze powietrze. Aby tego uniknąć, powinniśmy wykonywać czyszczenie klimatyzacji dwa razy do roku:

- przed sezonem, aby sprawdzić, czy jest gotowa do użytku

- po sezonie: aby oczyścić ją z brudu nagromadzonego w tym najbardziej sprzyjającym mu przedziale roku.

Czyszczenie klimatyzacji to nie tylko czyszczenie filtra (który należy czyścić lub wymieniać częściej). Należy oczyścić również poszczególne elementy klimatyzatora. Samodzielnie możemy zająć się filtrem oraz jego zewnętrznymi częściami. Do parownika, skraplacza, połączeń układów i przewodów najlepiej zamówić serwis.reklamasieciowa.pl © 2019

Zachęcamy do korzystania z usług naszej warszawskiej firmy. W ofercie między innymi montaż i serwis klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.