Klimatyzatory przenośne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Klimatyzatory przenośne – kiedy warto się na nie zdecydować? 

Klimatyzatory to coraz bardziej popularny, a także coraz tańszy sposób na poprawienie komfortu życia nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale także w mieszkaniach prywatnych. Istnieje wiele rodzajów klimatyzatorów, najpopularniejsze z nich to klimatyzatory typu split oraz klimatyzatory przenośne. Jak działa ten drugi - przenośny - rodzaj klimatyzatorów, i kiedy się na niego zdecydować?

Jak funkcjonują klimatyzatory przenośne? 

Wydaje się, że klimatyzatory przenośne są o wiele bardziej praktyczne od innych, nieprzenośnych modeli. Możemy je bowiem przenieść w wybrane przez nas miejsce i wykorzystać tam, gdzie chcemy. Jak działa klimatyzator przenośny? Przede wszystkim do jego wykorzystania potrzebujemy pomieszczenia, w którym istnieje możliwość otworzenia okna. Do schładzania skraplacza wykorzystywane jest powietrze pobierane z zewnątrz, wszystko za pomocą wystawionej przez okno rury. Konieczne jest też odprowadzanie wydmuchiwanego ciepłego powietrza – również przez uchylone okno.

Klimatyzatory przenośne - wady i zalety

Do głównych zalet klimatyzatorów przenośnych zalicza się:

  • Szybki, bezproblemowy montaż - instalacja tego typu klimatyzatorów jest niezwykle prosta, nie wymaga specjalistycznej wiedzy i zajmuje od kilku do kilkunastu minut.
  • Możliwość bezproblemowego przemieszczania urządzenia - w łatwy i szybki sposób możemy przenieść ten rodzaj klimatyzatora i wykorzystać go w innym budynku bądź pomieszczeniu.
  • Natychmiastowe działanie - z pożądanych efektów klimatyzatora możemy korzystać już kilka minut po jego zakupie.
  • Niska cena - klimatyzatory przenośne są tańsze od innych rodzajów klimatyzatorów, chociażby klimatyzatorów split. 

Głównymi wadami klimatyzatorów przenośnych są: 

  • hałas - klimatyzatory przenośne wytwarzają dość spory hałas. 
  • rura wyrzutowa - jest nieodzownym elementem klimatyzatorów typu split i niestety nie jest ani estetyczna, ani nazbyt efektywna. 
  • niższa wydajność - klimatyzatory przenośne z reguły posiadają niższą wydajność i przynoszą gorsze rezultaty niż klimatyzatory typu split.

Z klimatyzatorów przenośnych warto skorzystać wtedy, gdy potrzebujemy natychmiastowego działania. Można je bezproblemowo samodzielnie zamontować, bez użycia specjalistycznej wiedzy czy narzędzi oraz cieszyć się ich natychmiastowym działaniem. Nie wszystkich także stać na klimatyzatory typu split, które są droższe od klimatyzatorów przenośnych. Jeśli chcemy posiadać swój własny klimatyzator, a mamy ograniczony budżet, warto skorzystać z tańszej opcji klimatyzatora przenośnego. 

 

Klimatyzatory przenośne – kiedy warto się na nie zdecydować? reklamasieciowa.pl © 2019

Zachęcamy do korzystania z usług naszej warszawskiej firmy. W ofercie między innymi montaż i serwis klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.